Kubki z nadrukiem w marketingu sklepów odzieżowych

Kubki z nadrukiem
Kubki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach podejmowanie działań o charakterze marketingowym jest niezbędnym aspektem funkcjonowania każdej firmy. Nie może być bez tego mowy o rynkowym rozwoju i pozyskiwaniu nowych klientów. Oczywiście zakres kampanii reklamowej musi być dostosowany do zasięgu i charakteru działania danej firmy. Działaniem (w ramach reklamy rzecz jasna) prowadzonym przez większość przedsiębiorstw o dużym zasięgu jest dystrybucja gadżetów reklamowych, które są przedmiotami atrakcyjnymi, posiadającymi dodatki i ciekawe funkcje, co zachęca potencjalnych klientów firm do zwracania uwagi na dane przedsiębiorstwo. Jak w praktyce wygląda wykorzystanie gadżetów reklamowych w marketingu?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, dobrze jest posłużyć się przykładem. Idealnie nadają się do tego kubki z nadrukiem dystrybuowane przez sklepy odzieżowe. Oczywiście dotyczy do sieciowych sklepów odzieżowych, tzw. „firmowych”. W jaki sposób one dystrybuują takie gadżety?

Są na to dwa podstawowe sposoby. W przypadku sklepów odzieżowych (i wszystkich sklepów) dobrym pomysłem jest rozdawanie kubków na terenie samego sklepu – ma to na celu docenienie dotychczasowego klienta, tzn. tego, który już przybył do sklepu. Docenienie, oczywiście, poprzez upominek, który z całą pewnością będzie dla każdego bardzo miłym akcentem. Być może nawet sprawi, że klient taki powróci do tego sklepu odzieżowego przy następnej okazji kupowania elementów garderoby. Być może też poleci ów sklep rodzinie i znajomym.

Kubki z nadrukiem mogą być też rozdawane napotkanym, przypadkowym przechodniom w większych miastach. Pozyskiwanie nowych klientów tą właśnie metodą to podstawa marketingu wielu przedsiębiorstw. Aby maksymalizować efektywność tej metody, która w marketingu jest bardzo popularna, należy owo rozdawanie prowadzić w miejscu, gdzie zawsze lub prawie zawsze jest dużo ludzi. Jakie to miejsca? Są to centra handlowe (których przybywa), okolice punktów komunikacyjnych jak przystanki i dworce, główne ulice i skrzyżowania w mieście, parki,  okolice zabytków miejskich, itp. W tych miejscach, co oczywiste, zawsze lub prawie zawsze można liczyć na obecność dużej liczby potencjalnych klientów. Warto tu dodać, że klientem sklepu odzieżowego może być każdy.

Kubki z nadrukiem noszą symbole danej firmy, w tym logo i nazwę, a także liczne, dłuższe lub krótsze hasła reklamowe zachęcające do zainteresowania się firmą – sklepem odzieżowym w tym wypadku.

Jedno przemyślenie nt. „Kubki z nadrukiem w marketingu sklepów odzieżowych”

Możliwość komentowania jest wyłączona.